
W czerwcu br. ogłoszono trzeci konkurs grantowy w ramach Polish Challenge Fund. W odpowiedzi wpłynęła rekordowa ilość 24 zgłoszeń, z których wybranych zostało 5 najlepszych ofert. Dwa projekty realizowane będą na Ukrainie, dwa w Gruzji oraz jeden w Republice Mołdawii.
Inicjatywy zakończą się do września 2022 r.
Poniżej publikujemy listę zwycięzców:
MAKROTERM – Agata i Krzysztof Wąchała – Spółka Jawna: Ukraina
Lichba Sp. z o.o.: Ukraina
PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o.: Republika Mołdawii
Spinnea Sp. z o.o.: Gruzja
Vivende Sp. z o.o.: Gruzja
O nagrodzonych inicjatywach:
Projekt firmy MAKROTERM, Agata i Krzysztof Wąchała – Spółka Jawna w założeniu ma ułatwić transfer, promocję i dalsze wejście na rynek oryginalnego polskiego produktu pn. Integrator Energii i Bank Ciepła: Ukrainian 3G® – łatwego w montażu i użytkowaniu, hybrydowego rozwiązania (możliwość zasilania energią zieloną jak i ze źródeł konwencjonalnych), , wraz ze zintegrowaną pompą ciepła oraz piecem/kominkiem Turbostove® wyposażonym w kurtynę wodną. Firma zapewni efektywny energetycznie system grzewczy oraz grzanie wody, instalując pilotażowo urządzenie w jednym z budynków użyteczności publicznej w Ukrainie.
Lichba Sp. z o.o. jest polską firmą, która proponuje zastosowanie na dużą skalę rozwiązania “Djinn EI” pozwalającego na pozyskiwanie danych środowiskowych z różnych źródeł, ich analizę w czasie rzeczywistym i pozyskanie rezlutatów w postaci rekomendacji dla poprawy jakości życia każdego z użytkowników. Lichba zamierza zastosować rozwiązanie w 5 regionach Ukrainy, gdzie użytkownicy będą mieli dostęp do danych mających wpływ na jakość życia w takich dziedzinach jak praca, wypoczynek, sen, rekreacja, sport, etc. Dodatkowo, chatbot użyty w aplikacji będzie edukować użytkowników w zakresie zachowań ekologicznych i porad zdrowotnych.
Projekt firmy PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o. zakładatransfer i dostosowanie do indywidaulanych potrzeb odbiorców oryginalnej, pionierskiej, taniej i łatwej w użyciu polskiej, opatentowanej technologii bio-oczyszczania ścieków. Firma pilotażowo zainstaluje swoje rozwiązanei pn. PROTE-MOS w jednej z działających w Republice Mołdawii oczyszczalni ścieków, aby pokazać korzyści płynące z ograniczania ich ilości.
W Gruzji, Spinnea Sp. z o.o. wdroży nowoczesny system kontroli ruchu drogowego, reagującego na natężenie ruchu, dzięki wykorzystaniu zintegrowanego systemu kamer i oprogramowania analizującego dane na temat transportu publicznego w wybranej części miasta Batumi. Rozwiązanie powinno wpłynąć na obniżenie zużycia energii miejskiej. Projekt będzie miał także na celu przeszkolenie podmiotów współpracujacych z miastem Batumi oraz służbami transportowymi Batumi Autotransport w zakresie użytkowania nowczesnych systemów zarządzania ruchem drogowym oraz efektów jakie ich zastosowanie na większą skalę mogłyby przynieść miastu.
Projekt pn. Let’s BEE firmy Vivende Sp. o.o. ma na celu przetestowanie i pokazanie systemowych rozwiązań dot. modernizacji pszczelarstwa dla zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa żywnościowego i bezpieczeństwa produkcji miodu, jak również zwiększenia populacji pszczół przy użyciu opatentowanego rozwiązania pozyskiwania miodu i jego transportu. Inicjatywa realizowana będzie w Gruzji.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy zainteresowane firmy do składania wniosków w kolejnych edyjach Polish Challenge Fund. Już wkrótce nowy konkurs!
This Post Has 0 Comments