skip to Main Content

Ogłoszenie wyników konkursu Polish Challenge Fund-BOOST Solutions for COVID-19 dla Ukrainy i Białorusi

Kolejnych pięć polskich firm, które przedstawiły swoje innowacyjne rozwiązania dla cyfrowych wyzwań wynikających z globalnej pandemii COVID-19 dla Ukrainy i Białorusi, otrzyma grant w ramach Polish Challenge Fund-BOOST Solutions for COVID-19!

BOOST to wspólna inicjatywa UNDP Istanbul Regional Hub (UNDP IRH) i partnerów z regionu – w tym polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, słowackiego Ministerstwa Finansów i tureckiego Koc Holding. Wspólnie poszukiwane były innowacyjne odpowiedzi na wyzwania w obszarach cyfryzacji, gospodarki i dobrostanu ludzi, które przyczynią się do rozwiązania problemów rozwojowych. Program bazował na doświadczeniach pierwszej edycji Polish Challenge Fund.

Pięć wybranych inicjatyw
Spośród pięciu wybranych inicjatyw cztery projekty wdrażane będą na Ukrainie oraz jeden na Białorusi. Bin-e Sp. z o.o. zainstaluje na jednej z uczelni w Kijowie pilotażowy, inteligentny kosz na śmieci, który posortuje i skompresuje śmieci, rozpoznając je i kategoryzując. System rozpoznawania i sortowania zintegrowany jest z platformą IoT, monitorującą wszystkie procesy urządzenia. Projekt odpowiada na wyzwania związane z bezpieczną utylizacją i zarządzaniem odpadami w publicznych miejscach zamkniętych.

SMRT.BIO Central Europe Sp. z o.o. wdroży na Ukrainie projekt „Women Innovation Network” (WIN), ukierunkowany na stymulowanie rynku i rozwijanie potencjału przedsiębiorczości kobiet. Projekt ma na celu podniesienie umiejętności cyfrowych użytkowniczek, uwzględniając społeczne skutki pandemii COVID-19.

Projekt CodeAll – chatbot uczący podstaw programowania, wdrożony zostanie przez firmę Expansio Sp. z o.o. w Kijowie, w Liko-School i obejmie grupę ponad 500 uczniów. CodeAll uczy w nietypowy sposób – wychodząc poza komputer: można dzięki niemu zaprojektować np. alarm domowy, czujnik cofania w samochodzie albo włączanie światła na klaśnięcie. Projekt odpowiada na wyzwania w zakresie edukacji, szczególnie w sytuacji, gdy konieczna jest nauka zdalna.

Z kolei firma Piotr Janczukowicz Insektum-2 Firma Usługowa-Dezynfekcja-Dezynsekcja-Deratyzacja w ramach swojej inicjatywy pilotażowo wdroży działania na rzecz zapobiegania COVID-19 dzięki automatycznemu planowaniu dezynsekcji (PROCAD). Projekt wdrożony zostanie pilotażowo w trzech ukraińskich szpitalach: w Stebniku, Sądowej Wiszni i Winnicy.

Inicjatywa realizowana przez start-up Airly Sp. z o.o. obejmuje monitorowanie zanieczyszczenia powietrza na Białorusi, w oparciu o instalację sensorów umożliwiające wizualizację danych w czasie rzeczywistym.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach! Szczegóły pojawią się na naszej stronie!

Materiały

Press release Expansio Sp. z o.o.
Linkedin Expansio Sp. z o.o.
Facebook Expansio Sp. z o.o.
Press release Bine Sp. z o.o.:
Press Release Bine Sp. z o.o.
Twitter Bine Sp. z o.o.
LinkedIN Bine Sp. z o.o.
Facebook Bine Sp. z o.o.:
Press release Piotr Janczukowicz Insektum
Press release SMRT.BIO Central Europe Sp. z o.o.

Latest Articles

New initiaves awarded in the 5th Call for Proposals to the Polish Challenge Fund

Newly awarded Polish companies implement innovative solutions in Moldova. In answer to the Polish Challenge Fund 5th Call for Proposals launched in July, 2022, the UNDP got 35 innovative solutions…

Check the latest Webinar Recording

New recording available now: On 27 July we hosted a webinar on "How to apply to the Polish Challenge Fund Summer 2022 edition".  Dear Applicants, find here the recording of…

The 5th Call for Proposals to the Polish Challenge Fund Open Now!

We have just launched a new call for proposals to the Polish Challenge Fund.This year the call is special, since we are focusing on the Republic of Moldova only, and…

Discussion

Back To Top